|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Backlighting: | Other |
| Compatibility: | Windows |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Mouse and keyboard set to meet your needs
Smart Bluetooth-compatible is compatible with multiple systems. Support Android/Windows/iOS/Mac system
Scissor foot keycap structure for more comfortable keystrokes
Ergonomic mouse, which fits the palm of the hand, effectively alleviating the fatigue of the hand for long-term use
Specification:
Number of keyboard keys: 78 keys
Connection: Bluetooth-compatible 3.0
Keyboard battery: 180mAh
Key structure: Scissor feet
Key lifespan: 500W times
Mouse battery: 480mAh
Number of mouse buttons: 3
Support: for iOS/Android/Windows system
Keyboard size: 24.75*15*0.8cm
Mouse size: 11.3*5.7*2.5cm
| Compatible with |
for iOS/Android/Windows system
|
| User Manual (Language) | English |
| Gross Weight | 0.407kg |
| Volume Weight | 0.429kg |
| One Package Size | 34.00cm * 17.60cm * 3.20cm / 13.39inch * 6.93inch * 1.26inch |
| Qty per Carton | 36 |
| Packaging Type | Colored Box |
| Package included |
1 x Bluetooth-compatible Keyboard
1 x Bluetooth-compatible Mouse
1 x Charging Cable
1 x English User Manual
|

